Aktivitelerimiz

mia cappadocia cave hotel

Red tur

Kokartlı rehberimiz ve özel araçlarımız ile saat 09.30 ile 09.45 arasında sizleri otellerinizden alırız. İlk durağımız Uçhisar Kale altı ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ilk etapta bulunduğu yer ile ilgili bilgi aktarımında bulunuyor ve ardından Kale etrafında fotoğraf molası veriliyor.

 • Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları arasında bulunan Göreme Açık Hava Müzesinde kaya kiliseleri, ilk Hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz. Kilise ve şapellerin duvarlarında şaşırtıcı freskleri görebilirsiniz. Freskler zamanın aşındırıcı etkilerine dayanarak bugüne kadar gelmiştir.
 • Daha sonra tarihi ve eski bir Yunan Köyü olan Çavuşin Köyü’ne geçiyoruz ve harabeleri geziyoruz.
 • Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşişler Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarının en yoğun olduğu yerdir. Rehberimizden burada Kapadokya’nın oluşumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • Yerel bir Restaurant’ ta öğle yemeği alıyoruz ve yemekten sonra Avanos ilçesine ilerliyoruz. Burası milattan önce 2000’ li yıllarda Hitit Uygarlığında pişmiş toprak sanatının merkezidir. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz.
 • Çanak-çömlek yapımında kullanılan killi toprak şehirden geçen ve Türkiye’nin en uzun nehri olan antik zamanda Halys olarak da bilinen Kızılırmak’tan gelir.
 • Çanak ve çömlek atölyesi olan bir mağazayı ziyaret ediyoruz. Çanak ve çömlek yapılışını izleyip ayrıca sizlerde deneyebilirsiniz.
 • Bir sonraki durağımız ise Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyüleyecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz.
 • Son olarak Ürgüp’e geçiyoruz ve Kapadokya’nın sembolü olan peri bacaları ailesi görülür. Günün sonunda Kapadokya’nın doğal yapımı olan şarap fabrikasından birini ziyaret ederek noktalıyoruz ve kaldığınız otele geri bırakılıyorsunuz.
 • Tur Güzergâhı
 • Uçhisar Kale Altı
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Çavuşin Köyü Harabeleri
 • Öğle yemeği
 • Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi
 • Paşabağ Peri Bacaları
 • Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Ürgüp Peri Bacaları (Üç Güzeller)
 • Şarap Deneyimi
 • Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
 • Transfer
 • Profesyonel, tecrübeli ve lisanslı rehber
 • Öğle yemeği
 • Müze ve Örenyerleri Giriş Ücretleri
 • Tura Dâhil Olmayanlar
 • Kişisel Harcamalar

Green tur

Kokartlı rehberimiz ve özel araçlarımız ile saat 09.30 ile 09.45 arasında sizleri otellerinizden alırız. İlk durağımız Uçhisar Kale altı ile turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ilk etapta bulunduğu yer ile ilgili bilgi aktarımında bulunuyor ve ardından Kale etrafında fotoğraf molası veriliyor.

 • Kokartlı rehberimiz ve özel araçlarımız ile saat 09:30 ile 09:45 arasında sizleri otellerinizden alıyoruz ve turumuzun ilk bölümü olan Göreme Panorama manzara noktası alanına geçiyoruz. Burada Göreme vadisini muhteşem manzarasıyla seyredebilirsiniz, ayrıca Göreme’nin panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz.

  Rehberimiz tarafından verilen bilgi ve fotoğraf molasının ardından bir sonraki durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne geçiyoruz. Bölgemizin en büyük yeraltı şehridir. 8 Katlı olup 55 Metre derinliktedir. Mutfak - Havalandırma bacası – sürgü kaya kapıları – Kilise – Su kuyusu – Ahır – Okul bölümlerini rehberimiz eşliğinde tek tek görüp geziyoruz.

  Daha sonra Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kapadokya’nın en derin ve en büyük kanyonudur. Yaklaşık 400 basamaklı merdivenden aşağı indikten sonra Ağaçaltı Kilisesi ziyaret ediyoruz, Kapadokya’da iyi korunmuş kiliselerden biridir. Ardından Melendiz Nehrinin kenarından yürüyüş’e başlıyoruz. Belisırma Köyü'ne kadar yaklaşık olarak 4 kilometre yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüş esnasında Ihlara Vadisi’nin doğal yaşamı içinde eğlenceli vakitler geçirirsiniz. Birbirinden farklı çiçekler ve küçük hayvanlar görebilirsiniz. 1 saat 15 dakikalık bu doğa yürüyüşünün ardından Ihlara Vadisi’nin ortasında bulunan Belisırma Köyü’nde öğle yemeğini ırmak kenarındaki bir restaurant’ta alıyoruz.

  Yemekten sonra, Selime Manastırı’na gidiyoruz. Burası katedral olarak da bilinir ve Kapadokya’nın en eski Hristiyan katedralidir. Burada mutfak, misyoner okulu, kilise ve küçük kilise görebilirsiniz. Ancak freskleri görmek biraz zordur. Selime Manastırı’nın en üst noktası muhteşem bir manzaraya sahiptir.

  Yeşil turumuzun son durağı Gümüş atölyelerinde dediğimiz Kapadokya bölgesinin değerli ve yarı-değerli taşları hakkında bilgi alıyoruz.

  Daha sonra Uçhisar yakınındaki Güvercinlik Vadisi’ne geçiyoruz. Burada Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir, yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilirsiniz.

  Turumuzu burada noktalıyoruz ve Otel’e dönüyoruz.

  Tur Güzergâhı

  Göreme Panorama

  Derinkuyu Yeraltı Şehri

  Ihlara Vadisi (4 Km Yürüyüş.)

  Belisırma Köyü

  Öğle yemeği

  Selime Manastırı

  Güvercinlik Vadisi

  Onyx Atölyeleri

  Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

  Transfer

  Profesyonel, tecrübeli ve lisanslı rehber

  Öğle yemeği

  Müze ve Örenyerleri Giriş Ücretleri

  Tura Dâhil Olmayanlar

  Kişisel Harcamalar


STANDART BALON UÇUŞU

Kokartlı Kapadokya, dünyada sıcak hava balonlarıyla uçmak için en iyi yerlerden biri olarak biliniyor. Balonların, her biri kendine özgü kaya oluşumları, renkleri ve özellikleri olan etkileyici vadiler boyunca, meyve bahçeleri ve üzüm bağları içine, peri bacaları, güvercin evleri ve bahçeler arasında yavaşça akmasını sağlar. Nefes kesen uçurumların üzerinde, bölgenin nefes kesen manzaraları içinde yüzer. Güneş doğmadan önce sizleri Lüx araçlar ile otelimizden alan profesyonel ekip, Sizleri balon bilgilendirme ofisine bırakıyor. Sizler uçuş öncesi atıştırmalıkların tadına bakarken, balonlar uçuş öncesi hazırlıklarını tamamlıyor. Daha sonra uçuş alında güvenlik bilgilendirmesi ardından balona geçiyorsunuz. Uçuşun başlaması ile Kapadokya’nın o eşsiz manzarası eşliğinde güneşi selamlıyorsunuz. Balon pilotlarınızın bölge hakkında bilgilendirmeleri ve Kapadokya vadilerinde devam eden uçuşsunuz hava şartlarına bağlı olarak ortalama 60 DK sürüyor, Yer ekipleri ise sizleri yerde takip ederek balonunuzun iniş yapacağı yerde sizleri karşılıyor. İniş sonrasında Şampanya partisi ve sertifika töreninden sonra sizleri otelinize geri bırakıyorlar. Hava şartlarına bağlı olarak balon uçuşları iptal olursa balon şirketinin müsaitliğine göre bir sonraki gün tekrar tecrübe edebilirsiniz.

kapadokya atv turu

Kokartlı Kapadokya ATV Turu, heyecanı yaşamak isteyenler için tasarlanmış Kapadokya'nın güzelliklerini motorla gezerek görmek isteyenlerin vazgeçilmezidir. Eşsiz manzaralı Kapadokya bölgesini keşfetmek, inişli çıkışlı parkurlarda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, gökyüzünün mavisi ve peri bacalarının kızıl örtüsü içerisinde hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır. ATV'yi bağımsız olarak kullanabilirsiniz. Rehberimiz sizi Kapadokya'nın en çekici ve muhteşem kaya vadilerine yönlendirecektir.

kapadokya jeep safari

Kokartlı Kapadokya'nın en heyecan verici maceralarından biri olan Jeep Safari turunu off-road araçlarla bölge gezilmektedir. Sizi gizemli vadilere, kiliselere ve diğer kültürel yerlere götürüp, tabiatın fevkalade gizli hazinelerini gözlerinizin önüne serilecek. Acele edilmeden yapılan Jeep Safari turlarımız 3 saat sürmektedir. Jeep Safari turunda sizlerin zor ve uzak bulacağınız yerlere, normal araçlarla ve tur otobüsleriyle ulaşımı güç olan muhteşem vadilere götürüleceksiniz. Jeep Safari ile Kapadokya'nın eşsiz manzaralarını keşfedeceksiniz.

at turu

Kokartlı “Güzel Atlar Diyarı” olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında keşfetmek çok güzel bir fikirdir. Gerçek Türk Kovboyları eşliğinde vadiler ve çevresini Anadolu ve Arap atları ile bu benzersiz yeryüzü şekillerini keşfedebilirsiniz. At turumuz Kapadokya’nın Ortahisar kasabasındaki at çiftliğinde başlar ve tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri at üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür. Çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir. Uzman personel size hatta çocuklarınıza liderlik ederken siz de, Kapadokya’nın gizli yollarını keşfetmeye devam edeceksiniz.

sema gösterisi

Kokartlı Türk kültür tarihinin dünyaca tanınmış unsurlarından, Mevlana’nın öncülüğünde kurulan Mevleviliğin görkemli ayini semazen gösterisini Kapadokya’nın büyülü atmosferinde izlemeye ne dersiniz? Mevlana’nın tüm insanlığı sarıp kucaklayan sevgi mesajının sıcaklığını yüreğinizde hissedebilirsiniz. Sema gösterisi, semazenbaşı önderliğinde usta semazenler ve Mevlevi müzisyenler tarafından gerçekleştiriliyor. Derin sembolik anlamlar içeren dansı ve kostümleriyle sizi geçmişe uzanan gizem dolu bir yolculuğa çıkaran sema gösterisi sizin için unutulmaz ve eşsiz bir deneyim sunuyor. Sema Gösterileri (Mevlevi ayinleri) 1 semazenbaşı, 3 semazen ve müzisyenler tarafından yapılır. Sema gösterisi 50 dakika olup, gösteri sonunda şerbet ikramı yapılmaktadır.

türk gecesi

Kokartlı Kapadokya’daki tatilinizi çok ilginç ve muhteşem bir şov ile süslemek isterseniz Türk Gecesi adıyla bilinen yöresel gösterileri izlemek tam size göre. Bu geceye sizlerde katılıp yaklaşık üç saat süren keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Türk gecesi gösterisi kapalı kayadan oyma büyük restoranlardan oluşan mekânlarda yapılmaktadır. Gösteride Fasıl tarzı müzik, oryantal dans, değişik yörelerden oluşan folklor dansları, izleyicilerle yapılan katılımcı bazı gösteriler, set menü yemekler ve sınırsız alkollü ve alkolsüz içecekler ve çok eğlenceli diğer sürprizlerle karşılaşacaksınız.